Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji,
„Firmowej nocy szkoleń dla wilków",
która odbędzie się 29 listopad 2024 r.
15:00– 17:00 Firma: Remedy sp. z o.o.
Temat: Od CV po Sukces: Jak Kompetencje Twarde i Miękkie Wprowadzają Cię na Rynek Pracy
Przedstawimy jak wykorzystać kompetencje miękkie i twarde w wejściu na rynek pracy. Jak można te kompetencje rownijać. Jak uwzględnić te informacje w CV. Jak przygotować pierwsze CV. Co powinno się znaleźć w CV oraz czego nie powino się wpisywać. Powiemy również o tym na co zwracać uwagę szukając pracy.
Prelegent: Ewelina Elendt
Miejsce wydarzenia: online
Zapisy: https://biurokarier.p.lodz.pl/projekty/firmowa-noc-szkolen-dla-wilkow/remedy-sp-z-oo--38.html
15:30– 17:00 Firma: Philips
Temat: Umiejętności międzykulturowe w pracy w międzynarodowej korporacji
Szkolenie mające na celu zapoznanie uczestników z wielojęzycznością i różnokulturowością, uświadomieniem uczestnikom wyzwań wielokulturowych w środowisku pracy oraz uwrażliwienie na inne kultury.
Prelegent: Kamil Łuczak
Miejsce wydarzenia: sala konferencyjna Społecznego Domu Studenta PŁ, al. Politechniki 3A, I piętro
Zapisy: https://biurokarier.p.lodz.pl/projekty/firmowa-noc-szkolen-dla-wilkow/philips1-36.html
16:00– 18:00 Firma: Brenntag
Temat: Case Study firmy Brenntag Polska: Praktyczne Zastosowanie Lean Six Sigma. DMAIC: Narzędzie Skutecznego Rozwiązywania Problemów.
Szkolenie wprowadzi Cię w świat Lean Six Sigma jako skutecznego podejścia do zarządzania projektami udoskonalającymi. Podczas 2h warsztatów poznasz podstawowe narzędzia pracy, takie jak DMAIC, system certyfikacji (od white do black belt) oraz zrozumiesz, jak filozofia ciągłego doskonalenia wpływa na efektywność biznesową. Dzięki praktycznemu case study firmy Brenntag Polska zaprezentowanemu przez osoby związane z projektem Brenntag Excellence oraz biznesem, nauczysz się, jak zastosować te narzędzie w rzeczywistych projektach, poprawiając procesy i osiągając lepsze wyniki.
Prelegenci: Magdalena Pikorska oraz Marta Later
Miejsce wydarzenia: sala konferencyjna I Domu Studenta, al. Politechniki 3B, I piętro
Zapisy: https://biurokarier.p.lodz.pl/projekty/firmowa-noc-szkolen-dla-wilkow/brenntag1-35.html
17:30– 19:30 Firma: Borg Automotive Sp. z o.o.
Temat: Regeneracja części samochodowych jako istotna gałąź branży motoryzacyjnej
Regeneracja to proces przywracania produktu do takiego samego stanu, jak nowy produkt. Procesowi regeneracji podlegają jedynie elementy pojazdu zużyte lub uszkodzone w wyniku normalnej eksploatacji auta. Do regeneracji trafiają również zespoły uszkodzone dynamicznie na skutek działania m.in. przeciążeń, odkształceń czy zmian strukturalnych zaistniałych w związku ze zmianą środowiska pracy.
Komponenty poddane regeneracji są tańsze od fabrycznie nowych elementów o ok. 30-60 proc. Jest to zależne od danej części (im bardziej skomplikowana, tym cena wzrasta), a także od firmy regenerującej. Zazwyczaj podzespoły zregenerowane przez producentów samochodów są droższe od tych, którymi opiekują się dedykowane zakłady.
Najczęściej procesowi regeneracji, dawania drugiego życia są alternatory, rozruszniki, kompresory klimatyzacji samochodowej, zaciski hamulcowe, zawory EGR.
Ważnym czynnikiem są kwestie ekologiczne. Podczas regeneracji elementów, ograniczana jest produkcja materiałów służących do tworzenia nowych podzespołów. Co ważne, zużycie surowców w procesie regeneracji jest od 50 do 90 proc. niższe niż w przypadku wyprodukowania nowej części zamiennej od podstaw.
Prelegent: Jakub Taźbierski
Miejsce wydarzenia: sala konferencyjna Społecznego Domu Studenta PŁ, al. Politechniki 3A, I piętro