Brenntag Polska Sp. z o.o.

21.12.2023

SYLWETKA FIRMY

np_2023_zdjecie_staze_brenntag.png

Jako Brenntag Polska jesteśmy częścią Brenntag SE, światowego lidera w dystrybucji surowców i dodatków chemicznych. Łączymy naszych dostawców i klientów w partnerstwie tworzącym wartość dla każdej ze stron. Dodajemy wartość dla naszych klientów i partnerów na każdym etapie: poprzez naszą wiedzę produktową, innowacje i zrównoważone rozwiązania, połączone z naszą pasją do doskonałej obsługi i zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa.

Z siedzibą główną w Essen w Niemczech i z ponad 17 500 ekspertami w około 600 lokalizacjach w 72 krajach, nasze dwie globalne dywizje, Brenntag Essentials i Brenntag Specialties, oferują pełen zakres chemikaliów przemysłowych i specjalistycznych. Dlatego nasi klienci i partnerzy mogą liczyć na nasz globalny zasięg w połączeniu z lokalną realizacją.

Jako pracodawca doceniamy różnorodność i wspieramy poczucie wspólnoty i współpracy w środowisku, w którym pracownicy są zachęcani do dzielenia się pomysłami i współpracy. Angażujemy naszych pracowników w misję firmy na rzecz wspólnego sukcesu, budując długoterminową stabilność i bezpieczeństwo poprzez zaufanie i przejrzystość w całej organizacji. Wierzymy, że nasi pracownicy mogą w pełni wykorzystać swój potencjał i kształtować przyszłość.

W województwie łódzkim, w Zgierzu zlokalizowane jest jedno z trzech europejskich Centrów Rozwoju Aplikacji Spożywczych, które stanowi podstawowe wsparcie dla regionu CEE (Central, East Europe) oraz EMEA. Zespół, dedykowanych do poszczególnych aplikacji spożywczych, Technologów oraz specjalistyczne wyposażenie daje możliwość czynnego wsparcia przemysłu w kreowaniu i ulepszaniu receptur produktowych oraz rozwiązywania problemów produkcyjnych. Do segmentów, którymi zajmuje się laboratorium należą dział aplikacji słodkich, w tym mleczarstwo, napoje oraz nutraceutyki oraz dział kulinarny z przetwórstwem mięsa. W Cenrtum Rozwoju Aplikacji Spożywczych kreowane są receptury i prototypy produktów spożywczych w postaci RTD (ready to drink), RTE (ready to eat) i RTP (ready to prepare). Brenntag Polska sp. z o.o. oferuje swoim klientom gotowe receptury, kluczowe dodatki i składniki do żywności, ale także specjalistyczne mieszanki mające na celu zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych. W swoim portfolio posiada ponad 5000 produktów dedykowanych do każdej aplikacji spożywczej, w tym odpowiedzialne za kreowanie wrażeń sensorycznych produktów, kształtujące wymaganą teksturę, zapewniające trwałość i bezpieczeństwo żywności oraz dodatki procesowe umożliwiające prawidłową oraz efektywną produkcję.  

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII - Najlepszy Pracodawca Łódzkiego Klastra ICT - firma nie rywalizuje w tej kategorii konkursu.

PROGRAM STAŻOWY

Nazwa programu: Wakacyjne Staże Brenntag Polska 2023

Opis: Ramowy program stażu stanowi podstawę i jest każdorazowo dostosowywany do potrzeb działu i oferty danej lokalizacji.

Ramowy program stażu:

Tydzień 1: Indywidualne spotkanie z Opiekunem oraz z menadżerem danego działu: wprowadzenie do zadań i celów związanych ze stażem.

Spotkanie otwierające z pozostałymi Stażystami: okazja do zapoznania się z pozostałymi Stażystami. Wprowadzenie i prezentacja firmy, w tym jej historia, wartości, struktura organizacyjną, działy i ich odpowiedzialności. Przekazanie informacji dotyczących pracy w firmie, takie jak regulamin, zasady bezpieczeństwa i procedury.

Poznanie członków zespołu: zapoznanie wszystkich członków zespołu oraz przedstawienie ich obowiązków i zadań oraz zależności pomiędzy wykonywanymi przez Stażystę zadaniami a pracą poszczególnych osób w zespole.

Tydzień 2: Wizyta w magazynie: podczas, której Stażysta będzie miał okazję zapoznać się z funkcjonowaniem magazynu, organizacją pracy, surowcami i sposobem ich składowania.

Pozostałe wizyty, uzależnione od lokalizacji, np. wybrane laboratoria i centra aplikacyjne.

Tydzień 3 -7/11: Bieżąca praca Stażysty i realizacja powierzonych zadań oraz projektów nadzorowana i korygowana przez Opiekuna stażu. W tym udział w wew. szkoleniach. Dodatkowo, stażyści z różnych działów mieli okazję ponownie spotkać się razem i wziąć udział w warsztatach realizowanych przez Dział HR „Siła Różnorodności. Analizy Zachowań w Pracy na podstawie wyników Testów Thomas”

Tydzień 8/12: Rozmowa podsumowująca staż. Przekazanie certyfikatu oraz listu referencyjnego.

Ankieta: na zakończenie Stażyści proszeni są o wypowiedzenie się w formie ankiety i ocenienie odbytego stażu.

Przykładowe zadania realizowane w Zgierzu w Food and Nutrition Innovation & Application Center:

  • Prowadzenie indywidualnych projektów aplikacyjnych pod nadzorem merytorycznym Opiekuna.
  • Wykonywanie badań, analiz laboratoryjnych, raportów oraz sprawozdań z przeprowadzanych testów.
  • Zapoznanie się z tematyką zarządzania i realizacji projektów oraz systemem 5S.
  • Zapoznanie się z ofertą produktową oraz udział w przygotowywaniach prezentacji proaktywnych.
  • Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji technicznej do produktów, (oświadczeń/dokumentacji towarzyszącej) na podstawie dokumentacji technologicznej producentów dodatków do żywności.
  • Ocena organoleptyczna surowców i produktów gotowych jak również produktów przygotowywanych zgodnie z obowiązującą procedurą.
  • Udział w szkoleniach produktowych i aplikacyjnych- np. Szkolenie ze skrobi i hydrokoloidów, Szkolenie z błonników, Szkolenie z enzymów, szkolenie w zakresie kreowania wrażeń sensorycznych produktów spożywczych, szkolenie z białek roślinnych i zwierzęcych, szkolenie z praktycznych aspektów prawa żywnościowego, szkolenie z aktualnych trendów, analizy rynku oraz kierunków rozwoju w aplikacjach słodkich.
  • Zapoznanie się z trendami na rynku aplikacji spożywczych. W tym udział oraz wsparcie przy organizacji wydarzeń branżowych, np. Seminarium Cztery Pory Lodów

Więcej infrmacji zznajdziecie pod linkiem

Galeria zdjęć

Realizacja: OPTeam S.A.

fundusze.jpgncbir.jpgrp.pngue.jpg
contact.svg
Umów się na spotkanie

STRONA UŻYWA COOKIES

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.